SAP Cloud Connector Kurulumu

fiori

Merhaba bu yazımızda SAPUI5 vb uygulamalar için SAP Cloud Connector kurulumunu gerçekleştireceğiz.

  • İlk olarak Java JDK yüklememiz gerekiyor. Buraya tıklayarak işletim sisteminize uygun sürümü indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum aşamasında varsayılan adımları yapmanızı öneriyorum.
  • Daha sonra SAP Cloud Connector indirme işlemini gerçekleştireceğiz. Buraya tıklayarak işletim sisteminize uygun sürümü indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum aşamasında varsayılan adımları yapmanızı öneriyorum.
  • Bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
  • https://localhost:8443 linkine giderek giriş yapalım. Varsayılan olarak kullanıcı adı Administrator ve şifre manage olarak gelmektedir. Daha sonra değiştirebilirsiniz.
  • https://cockpit.hanatrial.ondemand.com/cockpit linkine giderek oradaki Subaccount adını alalım. Localhost sayfasına aşağıdaki gibi giriyoruz. Buradaki şifre alanına cocpit ekranındaki şifremizi giriyoruz.

sap cloud connector

  • Daha sonra soldaki menülerden Cloud To On-Premise’e tıklıyoruz. Yeni bir bağlantı ekleyelim. Açılan popup ekranında Back-end Type : ABAP Systems, Protocol : HTTP, ve Internal Host ve Port alanlarına ilgili sistemin bilgilerini giriyoruz. Daha sonra Virtual Host ve Port alanlarını sanal olarak kullanacağımız adresleri girelim. Principal Type : None, Host In Request Header : Use Virtual Host değerlerini girelim ve tanımlama işlemimizi bitirelim.
  • Daha sonra tanımladığımız bağlantıya kaynak eklemesi yapacağız. Aşağıdaki resimdeki gibi dolduralım. Access Policy alanını doldururken aşağıdaki gibi olmasına dikkat ediniz.

cloud-connector-2

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba, Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nden 2019 yılında mezun oldum. Daha sonra Sap sektöründe çalışma hayatına başladım. Burada elimden geldiğince tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol