SAP Adobe Form Dinamik Resim Ekleme

sap

Merhaba bu yazımızda SAP Adobe Form çıktılarına nasıl dinamik resim ekleyebileceğimizi ele alacağız.

Öncelikle SE78 işlem kodundan bir resim seçelim veya yeni bir tane yükleyelim. Burada önemli olan nokta Sap’ye yüklediğimiz resimler bmp formatında olması gerekiyor. İnternet üzerinden kolaylıkla dönüştürme yapabilmektesiniz.

1
2

Resimimizi yükledikten sonra sıra geldi nasıl kullanacağımıza. Yeni bir adobe form çıktısı oluşturalım. İlk olarak SFP işlem koduna gidilir. Yeni bir arayüz oluşturulur. Dinamik bir resim kullanacağımız için global veriler bölümünden yeni bir değişken oluşturulur. Başlangıç durumuna getirme bölümünden ise gerekli kodlar yazılır. Daha sonra yeni bir form oluşturulur. Daha önce oluşturduğumuz arayüz referans olarak verilir. Yeni bir grafik oluşturulur. Grafik tipi grafik içeriği olarak değiştirilir. Alt tarafta açılan bölümlere gerekli değerler yazılır. Düzenleme kısmından dinamik bir resim eklenir. Object -> Binding sekmesinden daha önce oluşturduğumuz değişken seçilir.

CALL METHOD cl_ssf_xsf_utilities=>get_bds_graphic_as_bmp   EXPORTING     p_object       = ‘GRAPHICS’     p_name         = ‘TEKNOPATI’ “SE78 resim adı     p_id           = ‘BMAP’     p_btype        = ‘BCOL’   RECEIVING     p_bmp          = lv_image   EXCEPTIONS     not_found      = 1     internal_error = 2     OTHERS         = 3.

3 1
4 1
5 1
6 1
7 1
8 1
9
10
11
12
13

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba, Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nden 2019 yılında mezun oldum. Daha sonra Sap sektöründe çalışma hayatına başladım. Burada elimden geldiğince tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol